НАРОДНА МЕДИЦИНА – Една чашка дневно лекува аритмија и ангина пекторис: Овој народен напиток е спас за срцевите болни!

Кога чувствувате непријатност, како што се прескокнување на чукањето на срцето, прободување и болка во градите, користете го овој народен лек…
Стресот е еден од најголемите предизвикувачи на срцеви заболувања. Современиот живот ни го диктира забрзаното темпо и многу стрес со кој се соочуваме, а во целата трка обично страда срцето. Овој народен еликсир може да ја ублажи аритмијата и да ја намали болката предизвикана од ангина пекторис.


За да се подготви ќе ви требаат:
10 свежи стебленца од магдонос (без корени)
1 литар домашно црвено вино
2 лажици вински оцет
300 гр природен мед


Подготовка:
Ставете 10 свежи стебленца од магдонос заедно со листовите во литар чисто природно вино и додадете 1-2 лажици чист вински оцет, а потоа варете 10 минути на тивок оган.
Потоа додадете 300 гр природен мед и оставете да се вари на тивко уште четири минути. Процедете го врелото вино за срцето и ставете го во шишиња што претходно се измиени со јак алкохол.
Талогот што ќе се формира не е штетен и може да се пие слободно.


Примена:
Пијалокот се користи секој ден,по 1. лажица додека не престане непријатноста. За посериозни болести, неопходно е да се користи подолг временски период.
НАПОМЕНА: Пред употребата на овој народен лек задолжително консултирајте се со лекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) На Бред Пит му бил потребен развод за да ја разбере љубовта:„Откако ја изгубив жената што ја сакав, сфатив…“

„Очигледно не сум експерт за врски. Инаку би направил сè на многу поинаков начин … …