Дневен хороскоп за вторник, 11.08.2020: Непотребно се оптоварувате со разни теми што ве оддалечуваат од вашата сакана личност…

Овен
Љубов:
Ако не сте задоволни од вашиот емоционален или брачен статус, земете ги работите на свои раце навреме.
Работа:
Лошата комуникација со соработниците има негативен ефект врз вашата концентрација и деловните резултати.
Здравје:
Планирајте прошетка или некоја интересна средба, како поттик за добро расположение.

Бик
Љубов:
Нема причина да се разбуди нечија суета, наместо тоа побарајте емоционална поддршка или добар совет. Бидете мудри и дајте му „предност“ на вашиот партнер.
Работа:
Избегнувајте расправија со личност која наметнува свое авторитативно мислење и крути деловни правила.
Здравје:
Ќе ви годи разговор или средба со блиски пријатели, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Непотребно се оптоварувате со разни теми што ве оддалечуваат од вашата сакана личност. Променете ја ориентацијата на размислување.
Работа:
Не ви се допаѓа сознанието дека страдате заради нечија самоволност или дека сте во инфериорна позиција во однос на вашите соработници.
Здравје:
Бидете умерени и избегнувајте разни предизвици.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …