Шварценегер станал дедо: Ќерката Кетрин добила дете со Крис Прат

Ќерката на славниот Шварценегер, Кетрин Шварценегер и актерот Крис Парт станаа родители, по прв пат, а добрата вест ја сподели синот на Арнолд, Патрик Шварценегер.
„Сè е одлично. Бебето и мајка ми се добри“, напишал Патрик додека му честитале што станал вујко. Тој го покажа и подарокот што го купил, со розова лента.
Потсетиме, во април се дозна дека Кетрин е бремена, а парот се венча во јуни 2019. година, после само шест месеци врска.


View this post on Instagram

It’s Prep School day! Tune-in to my Instagram Live at 10am pst/ 1 pm ET to learn some tasty, flavorful meal prep recipes with @grandbabycakes and me as we have some fun with the amazing Brilliance food storage line from @Rubbermaid. #RubbermaidPartner Thanks to Brilliance, a handful of pantry and refrigerator staples can be transformed into a variety of dishes for the week ahead, allowing you to #PrepBrilliantly with confidence. I’m especially excited to share how to make Lemon Curd topped with my Granola. Katherine’s Granola Recipe 3 cups oats I cup dried cherries I and 1/2 cups almonds or walnuts 3/4 cup maple syrup 1/2 cup olive oil 1/2 tsp cinnamon 1/2 cup brown sugar 1 tsp kosher or big flake salt 1 cup shredded coconut Bake at 300 for about 30- 40 minutes – take out and toss around a couple of times while its cooking


A post shared by Katherine Schwarzenegger (@katherineschwarzenegger) on


„Сакам многу деца. Сакам да поминувам повеќе време уживајќи во животот и помалку да работам“, рекол Крис Прат, која веќе има дете од првиот брак со актерката Ана Фајерс.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина маестро Милан Завков – голем македонски виртуозен хармоникаш и музички творец

Во својата 61-ва година од животот, почина големиот Милан Завков, маестро и македонски виртуозен хармоникаш …