(Мени) Уметничка диета на руските балерини: 10. дена месечно хранете се како нив и нема да го препознаете своето тело!

Последните месеци, нутриционистите ширум светот се залагаат за гладување. Оваа диета се заснова на овој принцип
Уметничката диета на руските балерини конечно е откриена. Се заснова на десетдневен пост што се повторува секој месец. Се верува дека со гладување, клетките се регенерираат, трошејќи го вишокот маснотии.
Исхраната се практикува 10. дена и секој месец. Имате три оброци на ден за тие 10 дена, но истите следниве:


Првите два дена, јадете само 200 мл кефир со 1 лажичка мед.


Следните два дена, јадете само јаболка во неограничени количини. Можете да ги јадете свежи, да пиете свежо исцеден сок од јаболко, можете да ги печете или да ги варите


Следните 5 дена, јадете варено пилешки гради со прилог од зеленчук Но, овде, ограничете се тие 200 грама пилешки гради да ги поделите на 3 оброци, а можете да јадете варен зеленчук во неограничени количини.


Последниот ден, можете да изедете 50 грама тврдо сирење, и тоа е тоа.
Не заборавајте да пиете големи количини на вода.
Во текот на другите денови во месецот, се обидувате да јадете колку што е можно здрава храна и многу да се движите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Како изгледа тело на жена која 14. години јаде сурова храна

Веганската исхрана секогаш предизвикува големи полемики во јавноста. Сега се крена голема бура откако една …