Дневен хороскоп за понеделник, 10.08.2020: Ви недостасува некој кому можете да му ги доверите своите мисли и потиснати чувства…

Овен
Љубов:
Размислете дали ви е неопходно сè што посакувате. Работите не се толку розови колку што мислите.
Работа:
Важно ви е да се борите за подобра поставеност или влијателно место меѓу деловните соработници.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации.

Бик
Љубов:
Покажете и на вашата сакана личност дека добрата волја значи повеќе од различните надворешни ефекти што привлекуваат нечие внимание.
Работа:
Изберете ги повнимателно зборовите што ги користите во друштво на соработниците. Вие сте доволно квалификувани да исполнувате различни критериуми и да ги зачувате вашите интереси.
Здравје:
Ќе ви годи психо-физичка релаксација.

Близнаци
Љубов:
Нема потреба да изигрувате емоционална рамнодушност или да користите нови изговори во друштво на саканото лице. Бидете искрени.
Работа:
Ако не можете да ги остварите сите свои намери, важно е да размислите селективно и да направите список на приоритети.
Здравје:
Треба да ја подобрите вашата концентрација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …