(ВИДЕО) Совршени локни и после проспиена НОЌ? И тоа е можно со овој многу едноставен трик!

Што ли девојките нема да смислат…
Веруваме дека не треба ни да спомнуваме колку е важна косата за жените.
И колку значење им даваат на фризурите.
Да не зборуваме за трудот и работата на нив и околу нив.
Само да се направи сè совршено.
Фотографија, две, три и потоа спиењето уништува сè.
Повеќето фризури не успеваат да траат преку ноќ.
Се разбира, постојат варијанти кои помагаат сè, колку што е можно, да останат на место, но тие обично не се пријатни за спиење.
Еден Тик-Токерка ни даде решение за 2 во 1.
Таа ни покажа како да правиме кадрици и што е уште поважно, како удобно да спиеме и да ги направиме совршени наутро:

@quintymirjamPt 1 | Heatless overnight curls with sleep comfort! ##hair ##curls ##overnightcurls ##heatlesscurls ##fyp

♬ Memories (Drinks Bring Back) – Ajay Stephens

Како што можете да видите, буквално ви требаат неколку стегачи за коса и каиш од бањарка.
Многу лесно и брзо ќе ја завиткате косата (само следете ги инструкциите внимателно) и легнете да спиете мирно.
И во текот на ноќта се случува магија:

@quintymirjamPt 2 | Heatless overnight curls with sleep comfort! (Result!) ##hair ##curls ##overnightcurls ##heatlesscurls ##fyp

♬ Memories (Drinks Bring Back) – Ajay Stephens

Одлично, зарем не?
Одвојте некое време пред спиење, одморете, а наутро го добивате ефектот како да сте биле на фризер.
Се разбира, ако имате повеќе време, секогаш можете да го примените овој метод и да добиете совршени кадрици, но веруваме дека многу девојки ќе бидат воодушевени од овие видеа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Pиcтecка во „Бекстејџ“: „Најважно е дека дете не се прави со било кој!“

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен …