(ВИДЕО) Светот полудел по лебот во облик на облак

Рецептите од само три состојки го залудеа светот, а еден од последните е оној за таканаречениот Cloud Bread (Облак леб). Имено, за овој леб ви требаат само белки од јајца, пченкарен скроб и шеќер, а изгледот ќе го воодушеви вашето семејство, особено децата.

@matthewinthekitchenTik Tok’s famous cloud bread is so easy to make! Recipe from @linqanaaa ##fyp ##cloudbread ##baking ##easyrecipe ##bread ##cooking ##egg ##easybaking ##foodie


♬ She Share Story (for Vlog) – 山口夕依


За почеток, изматете три белки од јајца во снег и додадете 30 грама шеќер и десет грама пченкарен скроб. Добро промешајте ја смесата, а потоа префрлете ја на хартија за печење и формирајте леб. Печете околу 25 минути во рерна загреана на 150 степени.
Можете да додадете боја за јадење во смесата или, или ако сакате, посипете ја со семе по ваш избор.

@linqanaaaTruths behind the scenes. ##justforfun ##foryoupage ##fypシ ##fyp ##easyrecipes ##letscook ##cloudbread ##funnytruth ##yumyum ##letsbake


♬ Lofi Chill – Louis Fine

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве кои се симптомите на најчестите форми на деменција

ИМА дури 200 различни форми на деменција, а четири се најчести кај пациентите. Деменцијата е …