(ФОТО) НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Силна бура со дожд – меѓу загинатите и осуммесечно бебе!

Силно невреме го погодило грчкиот остров Евиа, што резултирало со поплави но и жртви…


Поради бурата и обилниот дожд десетици луѓе останале заробени во своите куќи и автомобили, соопштила полицијата на Грција.


Полицијата пронашла брачна двојка на возраст од 86. и 87. години во поплавена куќа во селото Политика на околу 100. километри северно од Атина, без знаци на живот.

Во истото село е пронајдено мртво и осумесечно бебе, во приземјето на една куќа каде било со родителите на годишен одмор пренесе АФП.

Многумина кои биле во загрозеното подрачје спасот од обилните врнежи и силниот ветер кој предизвикале поплави побарале на покривите на куќите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес е спомен на Преподобна Пелагија: Го остави блудот, богатството го подели на сиромашни и се посвети на Бога!

Покајана грешничка. Родена е како незнабошка во Антиохија. Од Бога имаше голем дар на телесна …