Познатиот продуцент, Сајмон Кауел,после падот од велосипед на операција на ‘рбетот

Како што наведуваат странските медиуми, 60-годишниот продуцент ќе мора да се подложи на операција на ‘рбетот, а тој во моментов е во приватна болница во Малибу.

Музички претприемач и ТВ личност Симон Кауел бил хоспитализиран откако паднал од електричен велосипед.
Според странските медиуми, 60-годишниот продуцент ќе мора да се подложи на операција на ‘рбетот, а тој во моментов е во приватна болница во Малибу.


Кауел е сопственик на издавачката и ТВ куќа „Syco“, која е преименувана во „Greenwell Entertainment“ како дел од соработката со Филип Грин.
Кауел е познат како член на жирито по неговите убедливо искрени коментари и често контроверзната критика, навреди и духовити забелешки за конкурентите и нивните способности.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Починала Хелен Реди – пејачката на хитот кој го обожуваат жените ширум светот

Австралиската пејачка Хелен Реди, која се прослави со феминистичката химна „I Am Woman“ (Јас сум …