Дневен хороскоп за недела, 09.08.2020: Обидете се да бидете доволно шармантни пред лицето што ги тестира вашите духовни квалитети и лични способности…

Овен

Љубов:
Избегнувајте провокативно однесување и импулсивни реакции во друштво на блиска личност. Изберете го вашето друштво повнимателно за вашата омилена забава.
Работа:
Охрабрете ја креативната љубопитност и упорност, но само до тој степен што нема да биде проблем да ги постигнете вашите намери.
Здравје:
Ќе уживате во релаксација или спортска активност.

Бик
Љубов:
Не сакате да пропуштите ненадејна можност за емотивно зближување. Одговорете на нечии „сигнали“ или љубовна порака.
Работа:
Ве привлекуваат големи предизвици или можноста да ги тестирате своите способности во необични услови.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.

Близнаци
Љубов:
Ве очекуваат нови настани во вашиот приватен живот, партнерот со префинети манири поттикнува заедничко расположение.
Работа:
Вашиот стил на изразување и вештини за преговарање имаат влијание врз конечните резултати. Важно е да се делува убедливо.
Здравје:
Треба да ги помирите мислите и чувствата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …