(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНА ЧЕСТИТКА: Бергузар Корел за 11. годишнина на бракот открила што му посакува на Халит!

– Душо моја. Секој момент што го поминувам со тебе, целата моја среќа што живееме заедно
Секоја солза поради која плачам се
нашите соништа,
нашата надеж,
нашата борба,
нашиот страв
нашата тврдоглавост,
и пронаоѓање сè поголема љубов после тврдоглавоста…
Нека се што живееме ни е алал илјадници пати,
Нека Алах ни дозволи да живееме со нашите деца во здравје и мир многу години.
Многу ѕе сакам.
Среќна 11-та година“, напишала Бергузар под фотографијата со сопругот.

View this post on Instagram

Berguzar with her little son Han 💙💙✨

A post shared by Bergüzar Korel (@berguzarkorel__) on

Во последно време, парот се нашол под напад на турската јавност. Имено, актерката сподели фотографии на Инстаграм, што предизвика остри критики кон неа од страна на турските медиуми, па затоа некои од написите во медиумите беа: „Познатата актерка Бергузар Корел го привлече вниманието со својата прекумерна тежина“.

Иако на нејзиното тело навистина може да се види некој килограм отповеќе што е создаден за време на бременоста, ни се чини дека критиката е премногу груба. Коментарите и осудите не се однесуваа само на нејзината тежина, туку се однесуваа и на нејзиниот целулит.

Доказ дека не се грижи за папарацо фотографиите и снимките на кои се прикажува актерката во тесен костум за капење, како од луксузна јахта со сопругот влегува во вода, како и снимки од папараците, кои ги следат во стапка, со нејзиниот син Хан во рацете.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ИН МЕМОРИАМ: Почина Васил Ангов, музичар, пејач – трета жртва на ковид во Гевгелија

Почина познатиот македонски пејач и инструменталист Васил Ангов Синоќа, пред полноќ (23 октомври 2020) престана …