(ФОТО) Јувентус му врачил отказ на Маурицио Сари

После испаѓањето од Лига на шампионите…
Јувентус денес потврдил дека Маурисио Сари е отстранет од позицијата главен тренер на тимот.
„Старата дама“ му се заблагодари на Сари што испиша нова страница во историјата на клубот со освојувањето на деветтата последователна италијанска титула.
Сари беше отпуштен по синоќешното испаѓање во осминафиналето на Лига на шампионите од Лион.
Иако победи со 2:1, не беше доволно Јувентус да продолжи понатаму, па го заврши натпреварот поради „голот во гости“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ФОРМУЛА 1 – Шумахер од Швајцарија го преселиле на Мајорка:„Михаел комуницира само со очи!“

МИХАЕЛ Шумахер повеќе не се опоравува во Швајцарија, туку во Мајорка. Неговата сопруга Корина таму …