(ФОТО) Осум продукти кои можат да траат со години

5.Бел ориз
Клучот за белиот ориз е температурата. Неодамнешни студии покажаа дека ниската температура (околу 3 степени) и недостатокот на кислород се важни за неговата долговечност. Тој може да се чува 30. години во кутии заедно со параболизиран ориз кој понатаму поминува на тест за вкус.

6.Црно чоколадо
Ако не се складира на константа температура, маснотиите можат да се зголемат на површината, оставајќи цут што изгледа како мувла. Ако е складирано на адекватна температура може да трае две или повеќе години. Но, за повеќето луѓе чоколадото нема да потрае долго пред да се изеде.

7 и 8.Сол и шеќер
Поголемиот дел од храната што трае подолго се состои од високо ниво на шеќер и сол. Едноставно тие извлекуваат вода, па ако бактериите почнат да растат на неа, тие едноставно ќе се збрчкаат. Ова е причина зошто користиме сол за да направиме шунка, шеќер за да направиме џем и слично.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕОПХОДЕН – Што укажува на недостаток на витаминот Б12 и зошто е важен

Погледнете како да препознаете недостаток и како да ја зголемите количината на овој витамин во …