(ФОТО) ОСТАНАЛ ОДГОВОРЕН – Призор од плажа на Хвар предизвикал чудење

Капач на Хвар не сакал да ризикува ниту додека пливал
Еден од пливачите на Хвар не сакал да ризикува додека плива, па затоа тој е снимен како влегува во морето со заштитна маска.
„Хвар. Остани одговорен“, стои во фотографијата што се појави на страницата на Фејсбук, „Дневна доза на просечен Далматинец“, и многумина насмеала.


„Не можам да верувам, дали е ова навистина?“, се прашувале некои. „Ах, тоа се вика волја. Сонце, море, плажа и, се разбира, маска”, „Ова е заштита за да не му влезе некоја риба во устата”, „А визирот?”, „Тој сигурно ќе нурка”, се шегувале други.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДО КОГА СО ТОЛКУ ПОЧИНАТИ: За изминатите 24. часа во Македонија се регистрирани 404. нови случаи на Ковид 19: ЖИВОТОТ ГО ИЗГУБИЛЕ се 14. лица!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани …