(ФОТО) НИКОЈ НЕ ГИ САКА: Напуштени, собираат прашина Porsche Carrera GT

Многумина би го сакале тоа во своите гаражи, а во Кина само собира прашина.
Фотографиите се направени во Кина, во италијански салон за автомобили, а според „Периодисмодел мотор“, станува збор за првиот таков во најнаселената земја во светот.
Porsche Carrera GT, Ferrari 575 Superamerica и C5 Corvette Z06 исто така се наоѓаат во овој салон и се покриени со прашина.
Се чини дека никој не ги сака овие возила, па тие само останаале таму.
„Правливите“ фотографии од напуштрените миленици се под текстот:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ- ШВАЛЕР ПО ГАЌИ БЕГАЛ ПРЕКУ ТЕРАСАТА! Лутиот маж прво се пресметал со сопругата а потоа сите ги оставил во ШОК!

По интернет кружи урнебесна снимка…Имено, уплашен љубовник бега преку терасата додека „зад петиците“ му е …