Ова се трите најсреќни знаци во хороскоп: Се’ им успева!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Дали чувствувате дека некои луѓе секогаш ги следи среќа? Без разлика дали се работи за деловни или приватни потези и одлуки, ним сè им оди добро.

Според зодијакот, припадниците на овие три хороскопски знаци имаат погвеќе среќа од другите.

Стрелец
Стрелецот е знак на среќа, радост, егзотика, сака храна, пијалок, патување, музика. Тој е познат и како голем борец за правда, а вистинското пријателство го цени целиот живот. Стрелецот е класичен, понекогаш бунтовен, ја почитува традицијата, но сепак оди по својот пат. Големи награди, медали и заслуги доаѓаат од силниот Јупитер кој владее со овој знак. Тој по природа е хедонист, ужива во пари и луксуз. Сè што сака на крајот и постигнува.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 31.10.2020: Бикот мора да најде индиректен начин,Ракот мора да покаже добра волја, за Девиците љубовта е сеуште мистериозен код…

Овен Љубов: Треба да се придржувате до докажаните стандарди. Обрнете внимание на лицето кое одговара …