Дневен хороскоп за сабота, 08.08.2020: Партнерот изгледа многу енигматичен и остава чуден впечаток, зборувајте искрено за недоразбирањата што ве одалечуваат…

Овен
Љубов:
Вие го прикривате вашето емоционално незадоволство од нечија одлука. Но, не донесувајте заклучоци засновани врз првите впечатоци.
Работа:
Се обидувате да разберете нечии мотиви и да барате ефикасно решение што ги задоволува заедничките деловни интереси.
Здравје:
Ќе уживате во одмор и психофизичка релаксација.

Бик
Љубов:
Нема причина да бидете премногу пресретливи за лице кое го игнорира вашето барање. Важно е да се сфати значењето и вредноста на нечие присуство.
Работа:
Некој не ги разбира вашите деловни идеи или не поставува непотребни прашања. Тркалото на среќата се врти, некаде се добива а некаде се губи.
Здравје:
Одржувајте смиреност и добра концентрација.

Близнаци
Љубов:
Немате ограничување или дискреција во блиските контакти. Понекогаш работите ги гледате само врз основа на лични стандарди.
Работа:
Потребни ви се доверливи информации за да ги исполните различните критериуми за успешна соработка.
Здравје:
Нема причина за загриженост.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …