Диета Ефектно: 5 кг. помалку за седум дена

Оваа диета трае седум дена и се препорачува на оние кои треба да истопат 3 до 5 килограми за кусо време. Не е препорачлива за подолг период бидејќи не е едноставна за држење.Но, доколку стриктно се придржувате кон наведениот план на исхрана за седум дена можете да истопите цели 5 кг.

План на диетата
Прв ден
Појадок: една чаша вода со сок од лимон, 200 – 300 г свежо овошје, во 11
часот – 2 тврдо варени јајца
Ручек: чај од магдонос, 2 тврдо варени јајца, 2 домати и една малечка
краставица
Вечера: 2 тврдо варени јајца и чај од магдоносВтор ден:
Појадок: една чаша вода со лимон или чај од магдонос, 2 чаши јогурт, во 11
часот се земаат 2 лажички мед
Ручек: 2 чаши јогурт, салата од цвекло или моркови со сечкан свеж магдонос
Вечера: 2 чаши јогурт и чај од магдонос
Трет ден:
Појадок: една чаша вода, чај од магдонос со сок од лимон, во 11 часот се зема
една кришка леб со 1 лажичка мед
Ручек: 2 варени пилешки кремвишли, 2 домати, салата од магдонос
Вечера: 2 варени пилешки кремвишли, чај од магдонос, ½ краставица
Четврти ден:
Појадок: сок од 1 лимон, 1 јаболка, во 11 часот – 1 лажичка мед
Ручек: чај од магдонос, 2 чаши млеко, 50 г варен ориз со моркови, 1 домата
Вечера: 1 чаша млеко, корнфлекс или една лажица варена пченица со 1 лажичка
мед
Петти ден:
Појадок: чаша вода со сок од лимон, 2 варени компири
Ручек: 2 варени компири, салата од зелка со шака свеж сечкан магдонос
Вечера: 2 варени компири, 1 домата
Шести ден:
Појадок: 2 портокали, во 11 часот 1 лажичка мед
Ручек: 2 цитрони или парче лубеница (во зависност од годишното време)
Вечера: 300 г праски или сезонско овошје
Cедми ден:
Појадок: минерална вода или ½ лубеница
Ручек: 2 варени компири
Вечера: минерална вода или чај од магдонос


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …