(ВИДЕО) После 33. години се снима продолжување на филмот кој заработил 214. милиони долари

Џенифер Греј, партнерката на Патрик Свајзе во романтичната драма „Валкан танц“, ќе се појави во продолжение на класикот од 1987. година, објави филмското студио во петокот.
Греј исто така ќе биде извршен продуцент на филмот, кој ќе го режира Џонатан Левин, изјавил Џон Фелтхајмер, извршен директор на Lions Gate Entertainment Corp.


„Тоа ќе биде романтично носталгичен филм каков што обожавателите чекаа“, додал тој.


Компанијата не објавила детали, вклучително и кога ќе биде премиера.

Греј во оригиналот ја глуми Френсис „Бејб“ Хаусман, тинејџерка фасцинирана од инструкторот за танц на одмор во одморалиште на државата Њујорк во 1960-тите.
Свејзи почина од рак во 2009. година на 57-годишна возраст.


„Валкан танц“ беше хит на киноблагајните и освои Оскар за најдобра оригинална песна I’ve Had The Time of My Life.
Филмот заработи 214. милиони долари ширум светот во 1987. година и стана првиот филм што ја андминал бројката од милион продадени видеокасети.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ- ШВАЛЕР ПО ГАЌИ БЕГАЛ ПРЕКУ ТЕРАСАТА! Лутиот маж прво се пресметал со сопругата а потоа сите ги оставил во ШОК!

По интернет кружи урнебесна снимка…Имено, уплашен љубовник бега преку терасата додека „зад петиците“ му е …