(ВИДЕО) МЕНХЕТН ВО ПОТПОЛНА ТЕМНИЦА: Немало струја поради силната бура- Неверојатни снимки од Њујорк!

Поголемиот дел од Менхетен останал во мрак поради прекинување на струјата, додека десетици илјади жители на другите делови на Њујорк се уште се без електрична енергија заради минувањето на тропската бура „Исаијас“.
Портпаролот на компанијата за електрична енергија „Konsolidejted Edison“ изјавил дека жителите на Харлем, како и горната западна и горната источна страни на Менхетен, останале без електрична енергија рано утрово според локално време.

Наводно, биле погодени околу 180.000 домаќинства.
Исклучувањето на електрична енергија траело околу половина час.

5.000 домаќинства во Квинс, исто така, останале без електрична енергија.
Причината за прекинување на струјата, која исто така зафати неколку линии на метрото, сè уште не е позната.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДО ВО ГАЗА: Петмесечно палестинско момче извлечено ЖИВО под урнатините на трикатница – неговото семејство настрадало во израелскиот напад

Петмесечно дете било спасено од урнатините на зградата погодена од израелски ракети во бегалски камп …