(ВИДЕО) Васил Гарванлиев ја претстави „Приказна“

Можеби не настапи на Евровизија, поради корона пандемијата, но продолжи да твори и создава…
Васил Гарванлиев ја претстави својата нова песна „Приказна“ во која уште еднаш се потврдуваат неговите изведувачки но и актерски квалитети…
„NEW SONG 💛 ПриКазна 💛 out NOW ☀️🔥
Те видов те вдишав а твојот здив на кожа ко утринска Ти – Ши – На
И од сега посакав секој миг да бидеш дел од мојата При – Ка – Зна
#TeamVasilG #PriKazna #MakedonskaMuzika
Welcome to my PriKazna (MyStory)
One more unforgettable journey to share with you all in this weird time we live in.
THANK YOU for believing in me. I LOVE YOU.
This is only the beginning.
Watch. Enjoy. Subcribe. Share“, напиша Васил претставувајќи ја својата нова песна

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОВИДОТ Е ОКОЛУ НАС – Тапанарот на групата „Амадеус“ ПОЧИНАЛ од коронавирус

Тапанарот на популарната музичка група „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токан, почина по …