(ВИДЕО+ФОТО) Венчавка од соништата: Се омажила глумицата од серијата „Ѓумуш“

Турската актерка Сонгул Еден, која се здоби со популарност во нашата земја преку серијалот „Ѓумуш“, се омажила за бизнисменот Арман Бикаки, на крајот на јули, по четиригодишна врска. Дозволата за венчавка ја добиле за Бешикташ а ги венчал Осман Ченер Куртоглу.


Двојката имала дури четири кумови. Сонгул за нејзини кумови и избрала Арзум Онан и Есру Дерманчоглу, додека нејзиниот сопруг ги избрал Севан Бачакчи и Осана Олгун.

Занесната актерка избрала венчаница од дизајнерот Барус Ландон.

На свадбената прослава присуствувала нејзината многу добра пријателка и актерка Хазал Каја која го отелотворила ликот на Фериха во истоимената серија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Успешна битка за живот: Со внесување на една овошка го победила ракот на тироидата!

Скоро секојдневно во јавност се појавуваат убави приказни за луѓе кои ги одбиле советите на …