Дневен хороскоп за петок, 07.08.2020: Не дозволувајте некој да се крие зад вашите ветувања…

Овен
Љубов:
Саканото лице има различни приговори на вашето однесување. Размислете за вашите грешки и не игнорирајте нечие „предупредување“.
Работа:
Треба да ги контролирате вашите лоши навики, нема причина да се истакнувате пред личност која има различни деловни стандарди.
Здравје:
Ќе уживате во активен одмор и неколку часови здрав сон.

Бик
Љубов:
Лесно ја шармирате личноста што ви се допаѓа, но сè што е „лесно“ за вас брзо го губи својот „сладок шарм“ во емотивната врска.
Работа:
Имате доверливи информации и ги чувате повеќето работи под надзор. Впечатокот што го оставивте на вашите соработници предизвикува почитување.
Здравје:
Контролирајте ги вашите инстинкти или внатрешни импулси.

Близнаци
Љубов:
Влегувањето во „забранета зона“ или ненадејниот порив за љубовна авантура може да ве разочара.
Работа:
Имате амбициозни планови и упорно се обидувате да ги постигнете своите цели. Сепак, вашиот успех зависи од нечие влијание.
Здравје:
Поттикнете трпеливост и самоконтрола.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …