(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Живее помеѓу две ленти на автопат бидејќи одбила да се пресели за време на градбата

Жерна од Кина одбила да се пресели поради градба на автопатот, така што нејзината куќа сега е во сендвич сп две ленти.
Г-ѓа Лианг од Гуангжу не сакала да се пресели затоа што куќата што и ја понудила владата била премногу близу до мртовечницата. Автопатот затоа бил изграден околу нејзината куќа, која поради стана туристичка атракција. Видеото од Кина се шири на социјалните мрежи, а многумина се шегуваа дека покрај мртовечницата барем ќе и било потивко…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …