(ФОТО) ТАЖНО – „Моментите на самотија многу бргу ќе не научат…“ – Последната ПОРАКА на Исидора Бјелица ќе се ПРЕРАСКАЖУВА!

Исидора Бјелица почина на 52-годишна возраст, по многу годишна борба со ракот на јајниците.
Иако се лекуваше со години, болеста секогаш се враќаше, а во последно време и со своите најави самата го предвиде крајот. Таа почина вчера во домот на нејзините родители во Нов Белград.
Една од последните фотографии на познатата писателка е со нејзиниот син и ќерка, каде остави порака која треба да биде лекција за сите нас:

„За сите оние кои понекогаш имаат забелешки кон своите најблиски – а кој ги нема – моментите на осаменост брзо ќе нè научат колку сме благодарни за секој момент што го поминуваме заедно и колку се скапоцени сите наши ‘несогласувања’ и ‘разлики’ – сето тоа е само љубовта – семејството е најважната училница на љубовта – а како поингилизам треба да се повлечете за момент да го видите целосното значење на сликата и нејзината убавина“, напишала Исидора.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) 40. дена поради сепса била во кома и го видела „другиот свет“: Исповест на познатата новинарка Маја Жежељ и нејзиниот сопруг

Познатата белградска новинарка и водителка на Дневник на TV N1 Србија паднала во кома поради …