Дневен хороскоп за четврток, 06.08.2020: Во љубовниот живот, работите можат да бидат подобри, доколку делувате возбудливо или доволно инспиративно…

Овен
Љубов:
Се грижите без никаква вистинска причина, партнерот не сака да ги довери своите мисли или она што тој го чувствува во моментот. Променете ја својата тактика.
Работа:
Нема причина да се однесувате премногу препотентно кога ќе се сретнете со соработниците, побарајте нечиј совет и поддршка.
Здравје:
Изгледате напнато, ќе уживате во прошетка или престој во природа.

Бик
Љубов:
Забележувате дека има различни интереси и „мерила на вредности“ меѓу вас и вашата сакана личност.
Работа:
Мотивирани сте за деловен успех, затоа прифатете ја натпреварувачата атмосфера или идеја што ја предлага помлада личност.
Здравје:
Нема потреба да се оптоварувате со некои грди настани или лоши претскажувања.

Близнаци
Љубов:
Емотивната радост што ја чувствувате најавува нови настани или можности во врска со личноста која го привлекува вашето внимание.
Работа:
Имате доволно енергија и се залагате за забрзано темпо на деловно работење. Треба да го одредите вашето место меѓу соработниците.
Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана и поголема количина течности.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …