ТРАГЕДИЈА: Татко скокнал во водата и ги спасил децата, отворил очи само да види дали се добро, се насмевнал и умрел!

Единаесетгодишно девојче доживеало трагичен момент, кога последен пат го видела својот татко, кој се борел да провери дали неговите деца се безбедни, а потоа починал…
Лорен Стивенс, го опишала трагичниот момент, како нејзиниот татко последен пат се насмевнал пред смртта, спасувајќи ги своите деца од давење.
Лорен гледала како нејзиниот татко во Балтиморското Море ги спасува браќата и сестрите , кои во тоа време биле во водата, кога дошла силна струја и почнала да ги носи. 36-годишниот татко успеал да ги спаси своите деца, но на крајот и самиот остана да лежи во водата.

 

Мајката на девојчето повикала спасувачи да му помогнат на нејзиниот татко, но тој веќе изгледал мртов. Тие успеале да го извлечат на брегот, и во тој момент ги отворил очите за последен пат, погледнал дали децата се безбедни, се насмевнал и издивнал.

„Тато ги отвори очите, тој погледна во мене, Џош, Лејси и Џек, кои успеаа да излезат од водата и се насмевна кон нас. Во следната секунда, тој повторно се онесвести. Спасувачите го положија на песокот и му дадоа ЦПР. Никогаш повеќе не ги отвори очите. Мислам дека последен пат кога тато употреби сила беше да ги отвори очите и да се насмевна. Кога виде дека сите сме добри, тој знаеше дека може да се опушти и да умре среќно“, изјавила Лорен за британски „Sun“.
Семејството уживало на плажата кога Лачеја и Џек отишле на 100 метри од работ на водата на нивната нова даска, а за само неколку секунди силата на струјата ги вовлекла под водата. Мајката Лора во тоа време се враќала дома во Телфорд и прашала зошто немало знаци на предупредување за силна струја. Таа рекла дека му должи на Џонатан „сè“ затоа што го дал својот живот за да ги спаси децата.
Полицијата на Северен Велс потврдила дека крајбрежната стража е повикана во неделата во 17,00 часот, да известува за маж кој во сериозна состојба е извлечен од морето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Сестра на настраданата глумица Наја Ривера се вселила кај нејзиниот маж

Ѕвездата од серијалот „Glee“, актерката Наја Ривера, која трагично почина во јули, откако се удави …