Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица.
Бјелица починала во станот на нејзините родители во Нов Белград.
Родена е на 10. декември 1967. година во Сараево. Освен по бестселерите, таа беше позната по капите кои ги носеше кои со текот на времето станаа нејзин заштитен знак.


Во 2012. година, неа и бил дијагностициран карцином, поради што и биле отстранети и јајниците, матката и абдоминалното ткиво. Покрај тоа што се борела со болката, таа исто така морала да се бори со психата бидејќи карциномот го сметала за елегантно самоубиство. Болеста ја натерала да продаде околу 3.000 ретки книги за да плати за лекување во странство. Иако беше во кревка здравствена состојба, таа беше принудена да работи, поради што болеста и се врати неколку пати.
Исидора ги остави зад себе сопругот Небојша Пајиќ и двете деца – Лав Григориј и Вила Евангелина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Успешна битка за живот: Со внесување на една овошка го победила ракот на тироидата!

Скоро секојдневно во јавност се појавуваат убави приказни за луѓе кои ги одбиле советите на …