Дневен хороскоп за среда, 05.08.2020: Обрнете повеќе внимание на лицето што очекува искреност, доверба и топлина од вас…

Овен
Љубов:
Ако сакате да влијаете врз вашиот партнер, користете и малку „корисна итрина“. Во емотивната врска, дозволени се многу нешта.
Работа:
Имате доволно храброст да го кажете она што го мислите. Но, понекогаш е тешко да се помират различните деловни верувања и интереси.
Здравје:
Планирајте излегување или прошетка, ќе уживате во тоа.

Бик
Љубов:
Дозволете си добар провод во вашето избрано друштво. Ќе ви годи средба со личност и ќе имате заеднички осврт на сродна тема.
Работа:
Сакате да презентирате нови деловни идеи и можности. Не дозволувајте да ви недостасува оптимизам и силна волја.
Здравје:
Вие сте во креативна фаза и зрачите со позитивна енергија.

Близнаци
Љубов:
Обрнете повеќе внимание на лицето што очекува искреност, доверба и емоционална топлина од вас.
Работа:
Некој во вас предизвикува сомнеж, така што не сакате гласно да зборувате за вашите деловно-финансиски или приватни планови.
Здравје:
Емоционалното приближување ослободува од сите тензии.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …