(ФОТО) ДВЕ ДЕЦЕНИИ ПОДОЦНА – Дали се сеќавате на славниот заводник Хозе Армандо од серијата „Есмералда“? Денес има 54. години и ВАКА изгледа!

Ќе бидете шокирани кога ќе видите како изгледа актерот денес…
Во доцните 90-тти, сите жени беа луди за овој актер. Кога се појави во серијата „Есмералда“, немаше жена која можеше да одолее на неговата заводлива насмевка.
Поминаа повеќе од 20. години од емитувањето на серијата, и ако се прашувате како изгледа овој познат латино глумец денес, го имаме одговорот.
Фернандо Колунга го играше младиот доктор Хозе Армандо, кој се заљуби во слепата Есмералда, а повеќето луѓе го паметат токму по оваа улога.
Тој денес има 54 години и сè уште снима. Тој бил во врска со многу колешки, а има и неуспешен брак зад себе, па последниве години мексиканските медиуми неуморно ја доведуваат во прашање неговата сексуалност.

Мора да признаеме дека тој не се променил многу и дека годините одлично му стојат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Pиcтecка во „Бекстејџ“: „Најважно е дека дете не се прави со било кој!“

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен …