Дневен хороскоп за вторник, 04.08.2020: Без оглед на позицијата или улогата што ќе ја изберете, вашето однесување верно ја одразува вашата „слабост“…

Овен
Љубов:
Нема потреба саканото лице да се предизвикува на соочување. Размислете внимателно за нечии зборови и постапки.
Работа:
Правилното вреднување и добар став носи дополнително олеснување, искористете го вашето практично искуство.
Здравје:
Поштедете се од досадните обврски што ве исцрпуваат.

Бик
Љубов:
Партнерот има приговор на вашето однесување. Обрнете внимание на изговорените зборови, особено на „пораката“ што се крие меѓу редови.
Работа:
Нема потреба да се истакнуваме од групата соработници. Подобрите услови даваат можност за подобро деловно изразување.
Здравје:
Поттикнете позитивно расположение.

Близнаци
Љубов:
Претераното наметнување лична волја не е добро прифатено од некој близок или во друштво на блиски пријатели.
Работа:
Некои од соработниците го оценуваат вашето однесување како условно нарушување или непочитување на заедничката волја.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации или ривалство.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …