(ВИДЕО) БРАЗИЛ – Се обидел да го изнесе играчот на носила: Завршило урнебесно!

Никако да му тргне…
Фудбалот скоро секој ден нуди неколку натпревари и убави потези, но нема и недостаток на смешни и урнебесни ситуации. Бидејќи живееме во ерата на Интернет и социјалните мрежи, многу интересни случки од различни делови на светот се шират низ социјалните мрежи и стигнуваат до сите наши екрани.
Една таква доаѓа од Бразил, од каналот Твитер кој собира најсмешни моменти на бразилската телевизија. Бидејќи ова е земја на фудбалот, логично е да се најдр ни по некој интересен детал од играта.
Главната улога ја игра член на медицинскиот тим, кој неуспешно се обидел да го изнесе повредениот играч на носилки,а при тоа му седнал со задникот на главата.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДОНАЦИЈА ОД СРЦЕ – MOZZART обезбеди ЕКГ апарати за болницата во Битола

Според директорката на битолската клиничка болница, д-р Билјана Гагачовска, Mozzart е пример за општествено одговорна …