ЗАБОРАВА НА СЕ ОСТАНАТО – Кога мажот ќе види гола жена овие 5. работи му минуваат „низ глава“

Кога жена ќе се соблече пред нив, тие забораваат на сè друго и само сакаат да се препуштат на уживање. И, што всушност поминува низ главите на мажите кога ќе видат гола жена?

Многу жени мислат дека нивните партнери размислуваат само за несовршености кога ги гледаат нивните голи тела, но мажјаците дури и не го гледаат тоа што жените ги гледаат како недостатоци. Прочитајте подолу што им минува низ главите во тој момент.


1. Остани смирен
Кога жената се соблекува пред мажот, без разлика колку пати ја виделе таа сцена, сè во неговото тело подивува. Ритамот на срцето се забрзува, крвта се спушта кон препоните, тие се збунети во главата, па не можат да мислат трезвено. Тие не сакаат да остават впечаток дека никогаш порано не виделе гола жена, поради што се обидуваат да останат кул и прибрани. Всушност, тие повеќе би почнале да викаат од среќа и возбуда.

2. Обиди се да издржиш
Мажите достигнуваат оргазам побрзо од жените, што значи не само дека тие треба да работат дополнително, туку и да го одложат своето задоволството на задоволството на жената. Затоа, иако повеќе би сакале да водат дива љубов, понекогаш мора да ја водат во побавен ритам со кој, барем се надеваат така, ќе можат во исто време да го достигнат врвот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …