Дневен хороскоп за понеделник, 03.08.2020: Не можете да најдете изговор за нечија постапка, но сè додека се чувствувате вознемирено, не можете да донесете правилна одлука…

Овен
Љубов:
Анализирајте го вашето сакано лице повнимателно, да откриете нови детали што можат да ги исполнат заедничките очекувања.
Работа:
Од вас се очекува да дејствувате доволно ефикасно. Важно е да се рангираат деловните договори според степенот на важност и економичноста.
Здравје:
Нема потреба да се грижите, потпрете се на вашата интуиција.

Бик
Љубов:
Подобро е да ги замолчите вашите зовриени страсти отколку да испровоцирате некој близок на љубовна расправија.
Работа:
Имате лошо чувство, но со обидот да ги решите проблемите на мирен начин не го постигнувате посакуваниот ефект.
Здравје:
Изгледате напнато и реагирате премногу чувствително на разни мали нешта.

Близнаци
Љубов:
Не можете да најдете изговор за нечија постапка, но сè додека се чувствувате вознемирено, не можете да донесете правилна одлука.
Работа:
Направивте погрешна деловна проценка, сега мора да се справите со нечии коментари или критики.
Здравје:
Не паѓајте со духот, погледнете ги работите со поголем оптимизам.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СРЕЌАТА ЌЕ ГИ ПОГЛЕДНЕ – Есента донесува неопислива среќа на овие хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …