Вкусен, непечен, десерт: Чоколаден фуџ со ореви

Состојки:
300 г млечно чоколадо
300 г чоколадо за готвење
400 мл млеко
30 г путер
1/2 чаша сечкани ореви.
Подготовка: калап за печење обложете со хартија за печење и малку намрсете ја. Сите состојки, освен оревите, измешајте ги и топете на ниска температура, додека чоколадото не се истопи, а смесата не стане мазна и сјајна. Додајте ги испржените ореви, измешајте и смесата истурете ја во подготвениот калап. Израмнете и префрлете во замрзнувач, убаво да се стегне.
Исдечете на коцки и послужете.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …