(ВИДЕО) Хит серија „Normal People“: Сцена на секс од девет минути за која зборува цел свет!

Новата хит серија „Normal People“ (Нормални луѓе) го крена целиот свет на нозе, не само поради сложената заговор и интересните ликови, туку и заради експлицитната секс сцена и целосната голотија на главните актери за кои зборува целиот свет.
Исто така, се зборува дека сцената што трае точно девет минути и дваесет и четири секунди треба да се најде во училишните книги – ваквите коментари не се иронични.
Сцената е во втората епизода од серијата и зафаќа добра третина од целата епизода. Се’ започнува кога главниот лик на Маријана, која ја игра Дејзи Едгар Џонс, нанесува ајлајнер, облекува палто и се упатува кон куќата на еден дечко по име Конел, кој го игра Пол Мескал.


Тие двајца се познаваат со години, знаат дека постои привлечност меѓу нив, само не знаат како ќе се претвори во нешто конкретно. Кога тоа конечно се случило, повеќе немало запирање.
Ова е една од вкупно десетте секс-сцени снимени во серија и сите тие се многу реални. Тие не се порнографски, но го опишуваат животот и сексот како такви.
Покрај тоа, меѓу нив има разговор за употреба на кондоми, за тоа дали и двајцата се подготвени за самиот чин и колку е важно за нив да престанат ако некој од нив тоа го посака.
Списанието „GQ“ пишува дека секс-сцените од „Нормални луѓе“ заслужуваат место меѓу легендарните, заедно со оние од „Blue Is the Warmest Colour“ (Сината е најтоплата боја), а гледачите се воодушевени што во сценариото е оставена голотија, како машка така и женска и дека не застанала на пат на романтичните моменти меѓу двајцата љубовници.

Оваа серија од дванаесет епизоди премиерно е прикажувана на „Хулу“ и „БиБиСи“, а беше креирана врз основа на истоимениот бестселер на Сали Рони.

Фото: The Sun

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЗДРАВИ И КОРИСНИ – Во ова се незаменливи: Три здравствени проблеми кои семките од тиква ги лекуваат како од шега!

Покрај тоа што се полни со хранливи материи, семките од тиква содржат и многу лековити …