(ВИДЕО) Фејсбук беше во шок: Луда журка во Градиште во Охрид – Корона? Мува не ги лази!


Видеото од ИДНИНАТА на Македонија како „се журка“ во Градиште, Охрид, вчера масовно се ширеше по Фејсбук, а и коментарите беа – НА НИВО!
Впрочен како и што следи за она што се гледа на кусото видео – млади луѓе, може да ги наречеме и толпа кои се однесуваат како пуштени од ланец после неколку месечниот карантин, се забавуваат на некоја чудна музика, скокаат, сликаат со мобилните (веројатно подоцна да се пофалат), креваат столчиња…едноставно кажано – ЛУДО.

И покрај строгите протоколи и мерките за заштита иод Ковид- 19 , стотици млади се забавуваа на плажата Градиште во Охрид без никакви заштитни мерки. Градоначалникот Константин Георгиески „мува не го лази“. Инспекција? Што е тоа?
Лудата журка на Градиште е објавена на социјалните мрежи и на видеото се гледаат толпа млади како се забавуваат , без оглед на епидемијата на коронавирус, а низ цела Европа се обрнува внимание токму на големиот број новозаразени, а меѓу нив и многу млади лица, на летните журки ширум континентот…

Коронавирус лајк дис #лабаво

Gepostet von Seir am Sonntag, 2. August 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+РЕЦЕПТ) МОЌЕН СОК ОД КРАСТАВИЦА: Напиток кој ќе ве разлади и ослободи од токсини!

Сокот од краставица ќе ви помогне да се разладите во жешките летни денови. Сокот од …