(ВИДЕО) Усеин Болт споделил симпатичен момент со тримесечната ќерка:„Најдобар разговор на сите времиња!“

Најбрзиот човек во светот, Усаин Болт стана татко за прв пат кон средината на мај. Неговата долгогодишна партнерка Каси Бенет роди бебе девојче кое го именуваа Олимпија Молња.
Двојката не крие колку уживаат во новата, родителска улога, а фановите со нетрпение ја очекуваат секоја објава поврзана со нивната ќерка. Иако се обидува да го задржи приватниот живот подалеку од очите на јавноста, Усеин ги почестил фановите со најслатката досега снимка.

View this post on Instagram

Best Conversation Ever ⚡️

A post shared by Usain St.Leo Bolt (@usainbolt) on

„Најдобриот разговор на сите времиња“, напишал кратко во описот на видеото што го снимила новата мајка, во кој Болт води прилично „сериозен“ разговор со својата тримесечна ќерка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ФОРМУЛА 1 – Шумахер од Швајцарија го преселиле на Мајорка:„Михаел комуницира само со очи!“

МИХАЕЛ Шумахер повеќе не се опоравува во Швајцарија, туку во Мајорка. Неговата сопруга Корина таму …