(ВИДЕО+ФОТО) ХРВАТСКА ВО ЧУДО: Славниот кошаркар пристигнал во Сплит со јахта вредна 150. милиони долари!

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, легендарниот Ирвин Меџик Џонсон пристигнал на одмор во Сплит.
Познатиот ас на Лос Ангелес Лејкерси дошол во Хрватска со семејството и пријателите на импресивната мегајахта „Акуила“, која е долга неверојатни 86. метри.


Жителите на Сплит не го криеле своето воодушевување кога го виделе петкратниот шампион на најсилната лига на светот во нивниот град, а неговиот луксузен брод сигурно ги оставил без здив.


Јахтата со која пристигна Меџик во Хрватска велат дека чини неверојатни 150 милиони долари. Долга е до 86 метри! Ништо не недостасува … Кино, диско, теретана, џакузи, ресторан … Наменета е за 12. гости и 28. членови на екипажот, кои се обидуваат да ја одржат услугата на највисоко ниво.
Верувале или не, изнајмувањето на овој ѕвер на вода чини околу милион долари неделно!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ- ШВАЛЕР ПО ГАЌИ БЕГАЛ ПРЕКУ ТЕРАСАТА! Лутиот маж прво се пресметал со сопругата а потоа сите ги оставил во ШОК!

По интернет кружи урнебесна снимка…Имено, уплашен љубовник бега преку терасата додека „зад петиците“ му е …