(ФОТО) Вилијам и Кејт го земале децата, се спакувале и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат до понатаму!

Омилена летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга…
Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале своите куфери и ги однеле своите три деца во нивната вообичаена дестинација за одмор – Островот Сили на југозападниот брег на Корнвол.

Времето за одмор дојде во вистинско време – токму кога се’ повеќе и повеќе се пишува за книгата што ќе открие сè за односот меѓу популарните парови, Кејт и Вилијам и Меган Маркл и принцот Хари.

Поради овие околности, но и поради намалениот број на јавни настапи поради пандемија на корона вирусот, која сè уште не стивнува, Кејт и Вилијам ќе имаат можност да уживаат во одморот подолго од вообичаеното, што го прифатиле со раширени раце.
Погледнете ја омилената летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга во галеријата!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком  и A1

Младиот Слободан Попоски кој веќе 10 години се бори со остеодарком со третмани на онкохипертермија …