НЕЗАПАМТЕНО – Само што е претставен, овој автомобил го нарачале 230.000 купувачи!

За никого не е јасно зошто „Форд“ воопшто го запрел производството на овој модел…
Американската компанија „Форд“ го произведуваше својот „бронко“ SUV од 1966. до 1996. година. И тогаш некој реши дека е време „бронко“ да го амени некое „посвежо лице“.
Ние веруваме дека сега таа „одговорна личност“ го реализира она што го стори. Затоа што, иако „обновениот“ модел „Форд Бронко“ беше претставен пред само

неколку дена, клиентите побрзаа како небаре да е бадијала и порачаа 230.000 парчиња, а нарачката не се намалува!
Интересно е што „Форд“ ги објави првите испораки дури во пролетта 2021. година, па многу клиенти дефинитивно ќе чекаат за испорака до 2022. година!

Ова е реткост во последно време, иако се сеќаваме дека таков интерес некогаш владеел по „Citroen Shark“, неодамна за одредени модели „Tesla“, но таков напад на теренец не се гледа веќе долго време.
Сепак, треба да се каже дека „Џип“ минатата година продаде околу 220.000 примероци на „Ренглер“ минатата година.
Ако помисливте дека „бронко“ е ефтино, не сте во право. Бидејќи основната верзија со две врати чини 28.500 долари, а верзијата со две врати плус 30.000 долари!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ГИ САКА: Напуштени, собираат прашина Porsche Carrera GT

Многумина би го сакале тоа во своите гаражи, а во Кина само собира прашина. Фотографиите …