„Лица и дела“ вечерва со Матеј Спасовски

Младиот и талентиран писател, Матеј Спасовски, е вечерва гостин на Мери Младеновска…
Матеј на 13. години ја издаде книгата приказни, „Зад аголот“…
Матеј работи интензивно и подготвува нова книга и сега е прва година во средно училиште.
Неговата желба е да стане доктор и секако дека не се откажува од пишувањето и за кратко време ќе изненади нешто ново. Тој е првата генерација со што се гордее целата заедница Илинден семејни пријатели наставници и секако дека тоа се убави теми за уште поубав разговор…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ОМИЛЕНИОТ ТВ СЛАТКАР ВО ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ – Бади Валастро после тешките повреди и неколку операции:„Прашање е дали воопшто ќе можам да работам!“

Бади се повредил кога се обидел да одглави механизам во куглана што одеднаш застанал, а …