Дневен хороскоп за сабота, 01.08.2020: Важно е да постапувате во согласност со вашите чувства…

Овен
Љубов:
Нема причина да се истакнувате во друштво на некој близок. Работите ќе си дојдат на свое место, бидете трпеливи.
Работа:
Размислете за корекција на деловните правила, потребно е ново и поефикасно решение.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава дисхрана, консумирајте повеќе витамини.

Бик
Љубов:
Партнерот очекува целосна посветеност и искреност од вас, внимателно следејќи го секој ваш потег. Бидете доволно мудри.
Работа:
Очекувате премногу од деловната соработка, спуштете ги основните критериуми.
Здравје:
Дајте се од себе за да го подобрите расположението.

Близнаци
Љубов:
Забележувате дека вашиот партнер многу итро или вешто ги игнорира вашите предлози. Се прашувате што стои зад тоа?
Работа:
Не бидете арогантни, но побарајте нечија морална или материјална поддршка на време.
Здравје:
Треба да се ослободите од дополнителни обврски.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најскапа маска против корона: Злато и дијаманти и цена од 1,5 милиони долари

Израелската компанија за накит објавила дека работи на најскапата маска против коронавирус во светот, која …