Возила во Словенија го згрешиле правецот – казнети се со 1.200 евра

Италијанската државјанка имала прилично дива ноќ на словенечките патишта, прво возела во погрешна насока во северниот дел на Словенија, а подоцна ги игнорирала полициските упатства да го запре автомобилот.
Инцидентот резултирал со оштетени возила, вклучително и полициски автомобили, објави СТА.
Полицијата и помогнала на италијанската жена да го сврти автомобилот по инцидентот во погрешна насока на автопатот, но таа одбила да престане и да се идентификува и наместо тоа се упатила кон селото Хрушчица кај Јесенице, каде оштетила неколку полициски автомобили и цивил поради невнимателно возење. кола.
За среќа, никој не е повреден во инцидентот, но причинета е материјална штета, соопшти полициската управа на Крањ, додавајќи дека жената не била ниту пијана ниту под дејство на дрога.
Жената, Италијанка е казнета со 1.200 евра за возење во погрешна насока, а на неа и се заканува и кривична пријава за игнорирање на полициските упатства.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ГИ САКА: Напуштени, собираат прашина Porsche Carrera GT

Многумина би го сакале тоа во своите гаражи, а во Кина само собира прашина. Фотографиите …