(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН СУДАР НА РУСКИ АЕРОДРОМ: Цистерна удрила во „Ербас“ – избегната катастрофа!

Цистерна за гориво и авионот „Ербас А321“ се судриле на московскиот аеродром „Шереметјево“, а еден од вработените е повреден во инцидентот.

Авионот, чиј „нос“ бил оштетен во инцидентот, бил празен во моментот на судирот.
Властите потврдија дека инцидентот не влијае на работењето на аеродромот, кој продолжува да работи непречено.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најскапа маска против корона: Злато и дијаманти и цена од 1,5 милиони долари

Израелската компанија за накит објавила дека работи на најскапата маска против коронавирус во светот, која …