(ФОТО) ИСПОВЕД – И ГО ЗЕМАЛ ТЕЛЕФОНОТ НА СОПРУГАТА И СЕ ШОКИРАЛ! “Веднаш ја оставив и сега сум самохран татко на четири деца!“

“За десет години, колку што минавме во брак, никогаш не сме се лажеле еден со друг за ништо. Ниту сме си кажале бели лаги. Не, ние го базиравме нашиот брак на чесност по секоја цена. И тогаш ги открив тајниот живот и срцето на жена ми. Јас сум скршен”.
Вака ја започнува својата приказна Сет Мегов од Америка, кој зборувал пред националните медиуми за предавството на неговата сопруга, со која бил во брак уште од 19. години. Денес, Сет е самохран татко на четири деца и ова е неговата приказна.
„Се’ започна типично за измамите – Криси излегуваше сè почесто и се враќаше дома се’ подоцна и подоцна. Таа ми рече дек излегува со пријателките. Покрај тоа, таа одеднаш стави шифра на телефонот и престана да ја користи платежната картичка, туку се префрли на готовина.

Workin’ hard or hardly workin’ (from home)?

Gepostet von Seth Megow am Mittwoch, 18. März 2020

За десет години, колку што минавме во брак, никогаш не сме се лажеле еден со друг за ништо. Ниту сме си кажале бели лаги. Не, ние го базиравме нашиот брак на чесност по секоја цена. И тогаш ги открив тајниот живот и срцето на жена ми. Јас сум скршен.
Така одеднаш моето срце и главата ја знаеја вистината. Бев скршен. Инвестиравме години и години чиста љубов еден во друг, а потоа таа прави вакво нешто. Физичкиот чин на измама не ме повреди најмногу. Таа, исто така, му дала срце на некого. Тоа најмногу боли со измамите. Бев целосно очаен затоа што ако таа, мојата најдобра пријателка, личност во која бескрајно верував, повеќе не мислев дека вреди ништо, зошто некој би видел вредност во мене? Јас целосно изгубив верба во себеси“, вели Сет.

Merry Christmas from the Megows

Gepostet von Seth Megow am Montag, 14. Dezember 2015

Како што продолжува да зборува, сè уште му било тешко да си замине.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком  и A1

Младиот Слободан Попоски кој веќе 10 години се бори со остеодарком со третмани на онкохипертермија …