(ВИДЕО) ДОГОВОРЕНО – ИСПОЛНЕТО: Пријатели пред 30. години се договориле да ги поделат парите ако некој од нив добие на лотарија!

Двајца пријатели направиле необичен пакт во 1992. година, дека ако некој од нив добие на американската лотарија Powerball, ќе ги поделат парите.
Поминаа 28. години и среќата му се насмевнала на Том. Дошло време да се исполни ветувањето. Џо бил запрепастен, добил повик а неговиот пријател рекол „22. милиони долари“, тоа е сумата што ја освоил на лотаријата и која, секако, ќе ја дели.
Следело славното сликање со огромниот чек, а на него било напишано 22. милиони.
Директорката на лотаријата им честитала на победниците што го дочекале својот „среќен ден“ и изјавила дека е пресреќна заради нив.
Ракаувањето во 1992. година се исплатело, а пријателството очигледно останало трајно.

Сепак нема секој да добие по 11. милиони долари бидејќи пријателите решиле да ја прифатат опцијата за готовина, која е околу 16,7 милиони долари, а откако ќе ги платат федералните и државните даноци, секој од нив ќе добие по 5,7 милиони.
Џо е во пензија, а сега Том ќе му се придружи. Тие планираат убаво да ги поминат семејните денови во пензија, а за тоа, оваа сума сигурно ќе им биде доволна.
Победничкиот тикет чинел 2. долари.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(Диета) ТИЈАНА ВАКА УСПЕАЛА ДА ОСЛАБНЕ 45. КИЛОГРАМИ: Сега строго се придржува до овој план на исхрана!

Еве што јаде пејачката во текот на денот… Денес Тијана Дапчевиќ (45) може да се …