(ФОТО) ПОСТ ЗА ВИТОСТ И ЗДРАВЈЕ: Мајката на славниот глумец има 60. години а изгледа како да има 30. – Еве зошто!

Фановите на Крис Хемсворт биле воодушевени од младешкиот изглед на неговата мајка Леони Хемсворт. 60-годишната жена позирала со синот и снаата Елса Патаки на денот на мајките, а многумина забележале дека изгледа како да му е сестра.
„Вашата сопруга и мајка ми изгледаат како да се врснички“, „Дали е таа вештерка“, „Дали е тоа мајка ти?

Не е прв пат Леони да импресионира на Интернет, а покрај добрите гени, својот изглед го должи на здравата исхрана.
Имено, во интервју за „Body and Soul“, нејзината снаа Елса открила дека практикува повремено постење.
„Првата личност што ја познавам која строго се придржуваше кон тој режим е мајка му на Крис. Изгледа неверојатно. Таа има 60 години, а од година во година се чини помлада и помлада. Таа започна да пости еднаш неделно, а потоа се одлучи за секојдневен режим на пост од 15 до 16 часови (вклучувајќи го и спиењето)“, рекла Елса.
Студијата објавена во New England Journal открила дека повремениот пост помага во забавување на стареењето, но исто така го намалува ризикот од болести како што се карцином, срцеви заболувања и дијабетес.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) Глумецот во 63. година го добил седмото дете: Татко на шестото станал пред половина година!

Хиларија и Алек Болдвин го добиле своето шесто дете. Хиларија објавила фотографија на која позира …