(ФОТО) НЕКОГАШ И СЕГА- Ја памтиме како убавицата од серијата „Руби“…Доживеала трагедија а денес изгледа ВАКА!

Актерката Жаклин Бракамонте ја освои нашата популација со улогата на Марибел во мексиканската серија „Руби“.
Таа го толкуваше ликот на добра девојка, чија најдобра пријателка и го киднапира момчето. Сите на Балканот беа воодушевени од нејзината убавина, и иако поминаа скоро две децении од емитувањето на серијата, Жаклин воопшто не се сменила. Таа влезе во светот на шоубизнисот на многу рана возраст, а во 2003. година се сврте кон теленовелите, а неколку години порано ја освои титуласта „Мис на Мексико“.

Улогата што ја направи позната беше споменатата Марибел, по што следат серии како „Волшебно привлекување“, „Скршено срце“, „Грда Лети“ и многу други. Познатата Марибел денес е мажена жена, а со сопругот има вкупно пет деца.

Тие доживеале трагедија, за време на бременост со близнаци кога родила девојче кое го именувала Жаклин, додека друго бебе починало поради компликации со органите за дишење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком  и A1

Младиот Слободан Попоски кој веќе 10 години се бори со остеодарком со третмани на онкохипертермија …