(Рецепт) Не постои подобар напиток за топење на мрсните наслаги од овој: Здрав начин да се ослободите од вишокот!

Оваа моќна комбинација до последниот грам ги топи маснотиите…
Ако барате пијалок што може да ви помогне да изгубите тежина, а исто така е и сосема природен и здрав, мора добро да го запомните овој рецепт.
Медот и циметот се неспорни чувари на витката линија. Циметот го чисти организмот и ги отстранува токсините и ги чисти органите за варење, го стабилизира нивото на шеќер во крвта и спречува зголемување на резервите со маснотии. Покрај тоа, дава чувство на ситост и спречува напади на глад.
Медот е полн со витамини кои го зголемуваат енергетското ниво на организмот, го забрзуваат метаболизмот, што доведува до побрзо разложување на маснотиите.


За да го подготвите овој еликсир за слабеење, ќе ви требаат:
1 чаша вода
1 лажичка цимет во прав
1 лажичка мед
2 лажички зелен чај
Подготовка:
Во сад измешајте мед и цимет а водата зовријте ја и додајте зелен чај. Оставете го чајот да се олади, а потоа додадете ја мешавината од цимет и мед.
Доколку сакате, можете да додадете и лажичка рендан корен од ѓумбир. Тој е исто така познат по неговите значајни својства кога станува збор за губење на тежината.
Секое утро по будењето, пијте една чаша. За еден месец, со редуцирана диета, ќе забележите значителни резултати во изгледот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Го трансформирала своето тело за 12. месеци: Ова се нејзините совети!

Фитнес sвездата Софи Ален, на својот Инстаграм профил, сподели девет најдобри трикови за слабеење. Таа …